מי אנחנו? | ספר אישי

מי אנחנו?

מאחורי הרעיון של 'ספר אישי' עומדת חברת לייטלי  ייעוץ והפקות ע"מ, לשעבר חברת "המחשב המספר" שאת פועלה בתחום החלה כבר לפני כ-30 שנה והיא בעלת ניסיון רב בתחום ספרי הילדים לגילאי הגן ובית ספר.

החברה מפיקה כיום ספרים שונים לילדים בני שנה ועד שמונה שנים.

היזמית של ׳ספר אישי׳ היא אופירה קפלנר שמספרת:

הרעיון לספרים האישיים נולד בזמן טיול משפחתי בארה"ב, מספרת אופירה. "לפני כ- 30 שנה נסענו לבקר משפחה בארה"ב ובמקרה נתקלתי ברעיון דומה. כשראיתי את הספרים באנגלית הבנתי שיכול להיות להם פוטנציאל רב בישראל והחלטתי ל"גיירם" ולשווק אותם בארץ." מאז מנהלת אופירה ממשרדה הביתי את חברת "ספר אישי".

 הספרים האישיים שונים מכל ספר אחר כיוון שהם מספרים סיפור מנקודת מבטו של מקבל הספר. הילד המקבל את הספר מגלה כי הוא למעשה גיבור הסיפור. בעלילה אנו משלבים את בני משפחתו של הילד: הורים, אחים ואחיות וכן חברים ושלל דמויות אהובות נוספות.  

המבט שיש לילדים בעיניים כשהם פותחים את הספר, מתחילים לקרוא ופתאום מגלים כי שמם מופיע בסיפור מזכיר לי בכל פעם מחדש למה אני אוהבת את הספרים האישיים.

הספרים מותאמים לאירועים שונים ולגילו של הילד: יש סיפור מיוחד ליום הולדת, סיפור המתאים לילד העולה לכיתה א', סיפור בנושא זהירות בדרכים וכן עלילות מרגשות אחרות.

את עלילות 'ספר אישי' כותבים סופרי ילדים מוכרים ואהובים כמו נעמי בן גור, סמדר שיר ואלי כדורי.

לכל ספר אני משבצת מאייר מתאים שילווה את העלילה באיורים. אנחנו משקיעים בכל ספר מחשבה רבה  ומוציאים ספר חדש רק פעם בכמה שנים.  כל ספר נכתב במיוחד לאירוע מסוים בחיי הילד ומותאם לטווח גילים מוגדר וכך, כשהילד קורא את הסיפור ומגלה שהוא הגיבור בעלילה, מובטחות לו הן התרגשות גדולה והן חוויה חד פעמית. 

'ספר אישי' מרגש כל פעם מחדש. בכל פעם שאני מקבלת טלפון מאימא נרגשת או מגננת נלהבת המספרות לי כמה הילדים אוהבים את הספר וכמה הם היו מופתעים ומאושרים למצוא את עצמם בתוך הסיפור אני בעצמי מתרגשת מחדש

אופירה מפיקה את הספרים כ-30 שנה ועד היום קיבלו יותר מ-50 אלף ילדים ספר אישי במתנה!

אני מתרגשת במיוחד מכך שהורים צעירים, אשר קיבלו את הספר בילדותם לפני למעלה מ-25 שנים, מתקשרים ומבקשים להזמין ספר בעבור ילדיהם. הידיעה שהספר נשאר בזיכרון זמן רב כל כך מרגשת אותי בכל פעם מחדש, אך ההנאה של מקבל המתנה והוריו היא האוצר האמיתי בסיפור.

בן או בת, נכד או נכדה - ספר אישי מתאים לכולם!

הספר מספר על הילד בשמו, עם כתובתו ושמות הוריו וחבריו ואפילו הגננת. התוכן נטוע מחוויות מעולם הילד.

לבחירתך: המעבר מהגן לכתה א׳, יום ההולדת, זהירות בדרכים ועוד, כולם מהנים ומעניקים ערך אמיתי לילד ולמשפחתו.

למי מיועד הספר האישי?

1. ספר אישי הוא ספר יחיד ומיוחד ומתנה מקורית לילדיך ולילדים במעגל סביבך. 

2. לגננות/מנהלות מעון, הורים בוועדי הורים של גני ילדים וכיתות א'. 

3. למנהלות רווחה ומשאבי אנוש בארגונים וכדומה.